fbpx

Sosyal medya danışmanlığı

Sosyal medya danışmalığının temeldeki amacı tamamen kullanıcı psikolojisine yönelik olarak firmaya ait ürünlerin ya da hizmetlerin dikkat çekici bir şekilde tanıtımının yapılmasıdır. Sosyal medya danışmanlığı sayesinde sizler de markanızı ön plana çıkarabilir pazarlama ya da hizmet sahanızı genişletebilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı nedir ve ne yapar?

Sosyal medya danışmanlığı bir markayı belirli çerçeveler dahilinde çarpıcı, etkin ve özgün bir şekilde tanıtılmasını sağlayan hizmetlerdir. Giderek ülkemizde ilerleme kaydeden dijital pazarlama noktasında gelişim gösteren sosyal medya ortamına hizmet amaçlı sosyal medya danışmalığı ortaya çıkmıştır. Firmalar arası rekabette, firmalara ait ürünlerin kullanıcıların dikkatini çekmesine ve belirli bir otomasyona bağlı olarak verilen firma reklamlarına kadar hepsi sosyal medya danışmalığına ait işlerdir.

Sosyal medya danışmanı yaptığı algısal çalışmalar ile tanıtımınızı maksimum seviyede sağlayarak müşteri potansiyelinizi arttıran, müşterilerin de sizden memnun kalabilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasında size ön ayak olan önemli kimseler olarak karşımıza çıkarlar.

Sosyal medya içerik üretimi nasıl yapılır?

Sosyal medya içerik üretimi rast gele olmayan belli kural ve kriterlere uygun şeklide oluşturulmalıdır. Her sosyal medyanın kendine özgü belli başlı standartları vardır. Dolayısıyla bir sosyal medya hesabında yayınlanmak üzere hazırlanmış bir video boyutunun ya da aynı şekilde bir görselin oranlanması standartlara uygun olmalıdır.  Bununla birlikte her sosyal medya platformunun kendine haz üslubu vardır. Dolayısıyla hazırlanacak olan reklam postunda yer alacak metinler ya da görsellerin dili yayınlanacak olan platforma uyum sağlamalı.

Sosyal medya uzmanı

Sosyal medya danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı ücretleri

Sosyal medya danışmanlığı fiyatlarını nasıl belirliyoruz?

Sosyal medya danışmanlığı fiyatları yapılan ya da yapılacak olan çalışmalar çerçevesinde değişkenlik gösterir. Sosyal medya danışmanlığı fiyatları konusunda yapacağınız yatırımlar elbette ki sizlere artı dönüşler sağlayacaktır. Dolayısı ile bir sosyal medya içeriği paylaşırken paylaşımı yapacağımız platformda zaman geçiren kitlenin sağlam bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Hazırlanacak sosyal medya içeriği de tespit ettiğimiz bu kitleye hitap edilecek şekilde hazırlanırsa etkileşim oranı artacaktır. Zira zaten sosyal medya içeriği üretmede temel amaç etkileşimi sağlamak yani kullanıcı dikkatini ürün ya da hizmet üzerine toplamaktır. Bu kriterlere uygun olarak hazırlanan sosyal medya içeriği ne kadar etkileşime girerse o kadar başarılı sayılır. Bizler bu konuda tüm analiz ve araştırmalarımıza bağlı olarak sosyal medya içeriğinizi oluşturuyor ve sizi geniş kitlelerle buluşturuyoruz.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI İÇİN BİLGİ ALIN!

Leave this field blank

Profesyonel bir sosyal medya danışmanlığı neler getirir?

Sosyal medya danışmalığı sayesinde zaman emek ve maliyet yönünden tasarruf edebilir ciddi anlamda kullanıcısı olan pek çok sosyal medya platformunda tanıtımınızı yapabilirsiniz. Sizleri sizler adına müşteri kitlesi ile buluşturmaya çalışan sosyal medya danışmalığı sizlere ve kullanıcılara pek çok avantaj sağlar. Örneğin;

 • Sosyal medya danışmalığı ile kendinizi giderek genişleyen bir müşteri kitlesinin ortasında bulabilirsiniz.
 • Sanal ortamdaki satış pazarlama departmanında yer alan rekabette az bütçe ile ciddi galibiyetler elde edebilir rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.
 • İnternet ve sosyal medya Kullanıcılarına daha kolay ve pratik bir şekilde ulaşabilme imkanı elde etmiş olursunuz.
 • Müşterilerinize yeni ürünlerinizi ya da kampanyalarınızı vb. ilanlarınızı en hızlı yoldan duyurabilirsiniz.
 • Müşterilerinizin firmanızdaki ilanları ya da güncellemeleri takip edebilmesi sizlere olan güvenlerini arttıracak ve size ciddi anlamada itibar katacaktır.
 • Sosyal medya aracılığı ile paylaşacağınız her post yeni müşteriler kazanmanızı sağlayacaktır.

Sosyal medya danışmanlığından alabileceğiniz hizmetler

Sosyal medya danışmalığından alabileceğiniz hizmetler sizleri hep bir adım öne taşıyacaktır. Uzman kadromuz, deneyimli ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere sosyal medya danışmalığı çerçevesinde verebildiğimiz hizmetler;

 • Öncelikle sizlere sosyal medya hesabı açıyoruz
 • Hesabınızın optimizasyonunu sağlıyoruz.
 • Oluşturmuş olduğumuz sosyal medya hesabınızın iç düzenlemesini yaratıyoruz.
 • Şirketinizin ya da kurumunuzun hedeflemiş olduğu müşteri kitlesinin analizini yapıyoruz.
 • Çeşitli sosyal medya platformlarında (facebook, instagram, snapchat vb.) kullanabileceğiniz özgün, dikkat çekici reklam poslarınızı paylaşıyoruz. Paylaşım postumuzu takip ediyor kullanıcılar tarafından beğeni sayısı, yorumlar, kaydedilmeler ve sizlere dönüş sayısı analizlerimizi yapıp çalışmalarımıza yön veriyoruz.
 • Ürünleriniz hakkında yapılan olumsuz eleştiri veya görüşler belli bir yönetim stratejisi altına alarak kontrol ve takibini yapıyoruz
 • Elde ettiğimiz size dair kullanıcı hareketlerini belli bir sistemle raporluyoruz.

Müşterilerinizin sorularına cevap verebilmenizi kolaylaştırıyor, müşterilerin size bu konuda güven duymalarını sağlıyoruz.

Size uygun en iyi sosyal medya ajanslarını nasıl bulabilirsiniz?

En iyi sosyal medya ajansları bulma konusunda kullanıcılar epey çaba harcamakta ki bu da firmaların, kurumların ya da şirketlerin sosyal medya danışmanlığının önemini anladıklarını gösterir. Ancak güvenilir ve titiz çalışma prensiplerine sahip bir sosyal danışa ajansı bulmak zor olabilir.  Emeklerinizin ve çalışmalarınızın birileri tarafından kontrol edilmesi sizlerde tedirginlik yaratabilir ancak dijital alışveriş, tanıtım, reklam günümüzün vazgeçilmezleri olma yolunda sağlam adımlarla yürüdüğü çağımızda bu konuda sizlere güvenilir sosyal medya danışmalığı alanında hizmet vermekteyiz.

 En güvenilir sosyal medya ajansını bulmak isteyen siz değerli müşterilerimize özetlemek gerekirse; işinizin pazarlamasını yapma, markanızı mümkün seviyede fazla kitleye tanıtabilme, müşteri potansiyelinizi günbegün arttırma, dijital rekabette sağlam kalabilme, zaman ve finansal açıdan tasarruf sağlayabilmeniz adına sizler için çalışıyor ve hedeflerinize sizleri yaklaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sizler de sosyal medya danışmanlığı konusunda artık destek almaya karar verdiyseniz ve güvenilir bir sosyal medya ajansının çalışmalarınızı desteklemesini istiyorsanız sosyal medya danışmalığı departmanımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Blogda Öne Çıkan Makaleler