fbpx
blog

SEO'ya katkı sağlayalım!

Blog ve Makale Yazımı

Online içerik yazma (blog ve makale), günümüz itibari ile serbest yazarlar için çok kazançlı bir gelir aracı haline geldi. İnternet teknolojisi genişlemeye devam ettikçe, daha fazla blog ve web sitesi ortaya çıkıyor.

Trendleri takip edin!

Online içerik üretiyoruz!

Online içerik yazma (blog ve makale), günümüz itibari ile serbest yazarlar için çok kazançlı bir gelir aracı haline geldi. İnternet teknolojisi genişlemeye devam ettikçe, daha fazla blog ve web sitesi ortaya çıkıyor. Sonuç olarak; bunları doldurmak için daha kaliteli, benzersiz içeriğe ihtiyaç vardır.

Blogcular kendi tasarımları ve web altyapıları için kendi içeriklerini üretebilirken, diğer insanlar blog yazarlığını online blog makale yazarlarına ve serbest (freelance) olanlara kaynak sağlamayı seçebilir.

Bu durumda dikkat edilmesi gereken konuların başında makale ve blog yazarlığının püf noktalarıdır. Kendi web siteniz veya serbest (freelance) olarak blog yazıyor olsanız bile blog yazmanın sadece yazmak ve trafik çekmek arasındaki farka hakim olun. Blog ve makalelerinizi arama motorları için ilgi çekecek ve okuyucu bilgilendirecek şekilde yazmaya gayret edin.

Ortada bir gerçek var ki o da herkes istediği gibi blog yazamıyor olabilir. Hatta bu sektörde bazıları blog yazmanın konu hakkında birkaç kelime yazmaktan ibaret olduğunu düşünerek hareket ediyor. Burada doğru cümle kurmaktan ve konu ile ilgili görseli bir araya getirmekten çok daha fazlası mevcut. Kaleminiz çok kuvvetli olsa bile bu konuda gelişen teknolojiyi ve konuları takip etmeli alaka ve ilgi düzeyini mutlaka güncel tutmalısınız.

Online makale / blog yazmak

Teknolojinin ve internetin gelişmesi ile yazı ile aktarım yöntemleri de oldukça değişti. Profesyonel bir blog yazarı sadece okuyucunun dikkatine odaklanmak yerine arama motorlarının da ilgisini çekip trafik getirecek metodlara hakim olmalıdır. Bu durum SEO işlemine oldukça katkı sağlar. SEO’nun en etkili kullanımı dilbilgisi ve imla hatalarından arındırılmış olmasıdır. Basılı yayınlar ve dijital ortamlarda blog ve makale yazımı farklı yaklaşım gerektirir.

Başarılı bir blog / makale yazımı için dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir:

 • Çalıntı fikirlerden uzak durun
 • Araştırmayı öğrenin
 • Basit tutun
 • İlginç ve bilgilendirici tutun
 • İlgili Tutun
 • Arama motoru optimizasyonu becerilerini öğrenin
 • Yeterli uzunluğa dikkat edin
 • Samimiyet ve eğlenceli olmaya gayret edin
 • Konuya sizde değer katın
 • Uzmanlık alanınızı yeniden ele alın
 • Tüketiciye ve okurlara saygılı olmaya özen gösterin
 • En önemlisi yazarken sizde eğlenin
 • SEO’ya katkı sağlayın

Blog ve makale yazımı için alanında uzman ekiplerimizden şimdi destek talebinde bulunabilirsiniz.

kaliteli web sitesi nasıl olmalıdır
Google ADS
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
marka oluşturmak
Grafik Tasarım Hizmetleri
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
wordpress optimizasyon hizmeti
SEO
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»