google ads video reklamlar

Youtube Reklamları

Google video reklamları youtube ve diğer ortaklarının sitelerinde tüketicileri ile etkileşim sağlamak için sunulan reklam modelidir. Google video reklam modeli kullanıcılarla daha iyi bir iletişim sağlamak için başarılı bir yöntemdir.

anahtar kelimelerle konuya göre reklam türleri

Google Ads video reklamları

Google video reklamları youtube ve diğer ortaklarının sitelerinde tüketicileri ile etkileşim sağlamak için sunulan reklam modelidir. Google video reklam modeli kullanıcılarla daha iyi bir iletişim sağlamak için başarılı bir yöntemdir.

En geleneksel video yöntemleri olan TV reklamı performansların ölçülememesi ve analiz edilememesi gelişen teknoloji ile daha etkili reklam araçlarına bırakmaya başlamıştır. Bu etkili reklam araçlarının en başında Google Ads gelmektedir. Google Ads video reklamları ile konu alanı ve anahtar kelimelerle konuya göre reklam türleri yapılabilmektedir. Dolayısı ile geleneksel yöntem TV reklamlarına göre Google ads reklamarı daha az maliyetlerle daha geniş ve etkili sonuçlara ulaşılabilir.

Günümüz internet kullanıcılarının  çok büyük bir bölümü online video kullanmaktadır. Youtube platformunda ortalama her gün 5 milyar video izleniyor. Son yapılan araştırmalara göre bu rakamın üçte biri Google video reklamı izledikten hemen sonra bir veya daha fazla ürün satın alıyor. Yine Pazar devleri arasındaki markaların araştırmalarına göre herhangi bir ürün açıklamasına video eklemenin ilgili ürünün satış yapma olasılığını %40’a kadar etkilediği bildiriliyor.

Google video reklamları genelde video başlarında, video ortalarında, arama sonuçlarında kullanıcıya gösteriliyor. Maliyet ise kullanıcı videonun 30 saniyesini veya tamamını izlediğinde oluşuyor. Kullanıcı reklamı pas geçerse bir maliyet ödenmemektedir. Tüketiciler kendileri için değerli bulduğu videoları tüm sosyal platformlarda takipçileri ile paylaşıyor. Bu durum ise reklamınızın daha fazla kullanıcıya erişmesi anlamına geliyor.

İletişim kanalları kadar reklam platformları için de video reklamlar bulunmaz bir fırsattır. Kullanıcıya çoklu algılama yönleri ile hitap eden video reklamları hızlı ve türlü yaş grupları için kolay anlaşılabilirdir. Video reklamlar text reklamlarına göre daha az sürede daha fazla bilgi aktarımı sağlar. Bu özellikten faydalanarak ürünlerini ve markalarınızı hikayeleştirebilir ve kullanıcı üzerinde daha büyük etki bırakabilirsiniz.

Google ve diğer arama motorları video formatlarına karşı oldukça duyarlıdır. Video içeriğine genelde öncelik sağlarlar. 

Başarılı bir satış stratejisi oluşturmak için alanında uzman ekimizden Google Ads danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Web Tasarım
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
Grafik Tasarım
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
Web optimizasyon
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»