google ads görüntülü reklam ağı

Yeni nesil reklam

Google Ads reklam modelleri genel olarak iki başlığa ayrılmıştır. Arama ağı reklam modellerinde metin reklam modelleri arama sonuçlarına yerleştirirken görüntülü reklam ağı modelinde markalar bunun yerine görüntülü reklamlarını büyük site ağlarına yerleştirir.

banner reklamlar

Google ads görüntülü reklam ağı

Google Ads reklam modelleri genel olarak iki başlığa ayrılmıştır. Arama ağı reklam modellerinde metin reklam modelleri arama sonuçlarına yerleştirirken görüntülü reklam ağı modelinde markalar bunun yerine görüntülü reklamlarını büyük site ağlarına yerleştirir.

Görüntülü reklam ağındaki reklam ağı model daha önce muhtemelen karşılaşmış olduğunuz reklam destekli web sitelerindeki afişlerdir.

Yine de görüntülü reklam ağı modelinin sadece görsellerden oluşan bir reklam modeli olduğu düşüncesi büyük bir yanılgıdır. Goole görüntülü reklam ağı modeli metin reklamlar, animasyonlar, zengin içerikli videolar ve diğer çeşitli şekillerde reklam vermenizi mümkün kılar.

Metin tabanlı reklamları:

Genelde görüntülenen arama ağı reklamları ile aynıdır.  Reklam veren markaların metnin en çok tıklama aldığı yönelime dayalıdır.

Görsel (banner) reklamlar:

Genellikle tüm web sitelerinde alanları dolduracak banner çalışmaları ile sabit bir reklam türüdür. Görselleri ve düzeninizi reklamda özelleştirebilmenize olanak tanır.

Zengin öğeler içerek reklam türleri:

Basit tabir ile animasyonlardan oluşan reklam modelleridir. Genellikle reklamlarla nasıl etkileşim sağladıklarına bağlı olarak değişir. Örneğin hareket eden bir dönme dolap buna örnek olabilir.

Video tabanlı reklam modelleri:

Youtube platformu video tabanlı reklam modellerine dahil edildiğinden beri popülerliği gittikçe artmış bir reklam modelidir. Reklamlarınızı youtube’de oynayan videoların yanlarına yerleştirerek kullanıcı ile etkileşimde bulunulur.

Google görüntülü reklam ağında 20’den fazla farklı reklam bloğu boyutu var. Google reklamlarını görüntülemek için imzalayan her site web sitesi düzenine en uygun reklam bloğunu seçer. 

Görüntülü reklam ağı reklam modelinin başlıca hedefleri:

  • Yerleşim Hedefleme
  • İçeriğe dayalı hedefleme
  • Konu başlıklı hedefleme
  • Remarketing

Tüm Google reklamları için şimdi ekibimizden Google Ads danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Web Tasarım
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
Grafik Tasarım
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
Web optimizasyon
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»