Google Ads arama ağı reklamları

Google metin reklamları

Google arama ağı reklamları en basit hali ile metin reklamlarıdır. Google arama motorunda arama ağı reklamları aranılan kelimeleri ve ifadeleri baz alarak filtreleyerek gösterir. Google Ads arama ağı reklamı genelde aktif olarak bilgi arayan kişilere gösterilir.

Reklamların gücünü keşfedin!

Google Ads arama ağı reklamları

Google arama ağı reklamları en basit hali ile metin reklamlarıdır. Google arama motorunda arama ağı reklamları aranılan kelimeleri ve ifadeleri baz alarak filtreleyerek gösterir. Google Ads arama ağı reklamı genelde aktif olarak bilgi arayan kişilere gösterilir. Örnek vermek gerekirse “Ankara google reklam ajansı” için yapılan bir aramaya, bu terimi içinde anahtar kelime olarak kullanan bir reklam modeli gösterilir.

Google arama ağı reklamları kullanıcı bir arama yaptığında genelde arama sonuçlarının altında veya üstünde yer alır. Google arama ağı reklamları aranan terim türüne ve öbeklere göre arama sonuçları sayfalarına iliştirilir. Bir kullanıcı sadece web sitenizi ziyaret etmek için tıkladığında ödeme yapılır. Herhangi bir arama reklamı sayısı genelde anahtar terimin popülerliğine göre bağlı kalmak üzere 1 ve 7 arasında değişir.

Google arama ağı reklamı, Google Ads platformunda açık artırmaya dayalı olarak sıralar. Rekabet için reklam veren markalar, tıklama için ödedikleri maksimum (TBM) tıklama başına maliyet belirleyerek anahtar kelime terimlerine teklif verir. Verilen teklifler Google Ads arama ağı reklamları içindeki algoritma ile görüntülenen kalite puanı da hesaba katılarak reklam arama sonuçlarındaki konumu belirlenir.

Google arama ağı reklamlarında en can alıcı nokta verilen reklam metinlerinde belirtilen özelliklerin yönlendirilen linklerde yer almasıdır.

Google arama ağım reklamlarında bir diğer kritik nokta ise Google’ın kullanıcı deneyimine oldukça önem vermesidir. Profesyonel hazırlanmış ve optimize edilmiş bir web sitesi kullanıcı kalite puanını daha yukarı taşıyacak ve rekabetçilerinize karşı size avantaj ve maliyet sağlayacaktır.

Google’da arama ağı reklamında 4 temel anahtar kelime vardır:

  • Geniş eşleme
  • Modifiyeli geniş eşleme
  • Sıralı eşleme
  • Tam eşleme

Google arama ağı reklamları ile sektörünüzde rekabet düzeyi yüksek ve optimize edilmiş tutarlı reklamlar için alanında uzman ekibimizden şimdi Google Ads danışmanlık hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Web Tasarım
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
Grafik Tasarım
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
Web optimizasyon
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»