fbpx
MEASURE

Sosyal medya reklam ölçüm ve analiz

Ölçüm ve Analiz!

Sürekli karmaşıklaşıp ve yenilense de facebook business ve instagram reklam platformları geleneksel sıradan reklam araçlarına karşın ölçülebilir olması nedeni ile çok daha fazla verimlidir. Daha önce geleneksel reklam deneyimlerinde bir reklamın başarılı olup olmadığı sadece satış grafiğini takip ederek anlayabiliyorken günümüzde sosyal medya kanalları ile uygulanan reklam modellerine anlık olarak görüntüleyebilir ve analiz edebilirsiniz.

Facebook busıness, ınstragram reklamları

Sosyal medya reklam ölçüm ve analiz

Sürekli karmaşıklaşıp ve yenilense de reklam platformları geleneksel sıradan reklam araçlarına karşın ölçülebilir olması nedeni ile çok daha fazla verimlidir. Daha önce geleneksel reklam deneyimlerinde bir reklamın başarılı olup olmadığı sadece satış grafiğini takip ederek anlayabiliyorken günümüzde sosyal medya kanalları ile uygulanan reklam modellerine anlık olarak görüntüleyebilir ve analiz edebilirsiniz.

Sosyal medya reklamları pazarlama çalışmanızı sadece ölçmekle kalmaz aynı zamanda sunduğunuz hizmetin veya ürünün pazar tarafından nasıl algılandığını görmenizi mümkün hale getirir.

Anahtar kelimelerinizin verimliliği, sayfa terk süreleri, sepet terk oranına kadar bu süreçte bu platformlar sayesinde sunulur. Bu sayede müşterilerinizin hangi aşamada neye karşı reaksiyon gösterdiğini analiz edebilir ve sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz.

Ölçülen ve analiz edilen reklamlar gelecek reklam stratejileri için de oldukça önemli yol göstericilerdir. Daha küçük bütçelerle oluşturulan ölçüm reklamları ilerisi için yapılacak reklam harcamaları ve reklam planlamaları için yol gösterecektir. Reklam ölçüm tablolarında arama motoru optimizasyonları, reklam başarı oranları ve maliyet raporları oluşturulur. Bu raporların ışığında tıklama başı maliyetli reklam dönüşüm oranından, sosyal medya reklam dönüşüm oranına ürün veya markanın sunduğu ürün / hizmetlerle ilgili kullanıcıların demografik yapısına kadar daha bir çok veriye ulaşmak mümkündür.

Sonuçta elde edilen yapılan reklam harcamaları ile toplam dönüşümleri görebilir bundan sonraki adımlarınızı daha kararlı atabilirsiniz. Reklam analiz ve ölçümlerini doğru stratejilerle planlayabilmek için doğru okunması ve doğru yorumlanması oldukça önemlidir. Ekibimiz bu süreç zarfında konuyu yakından takip ediyor ve planlama sürecini değişen raporlarla yeniden planlıyor.

Dijital reklam platformlarında doğru sonuçlar alabilmeniz ve dijital pazarlamayı daha etkin kullanabilmeniz için ekibimizden şimdi profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz!

kaliteli web sitesi nasıl olmalıdır
Google ADS
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
marka oluşturmak
Grafik Tasarım Hizmetleri
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
wordpress optimizasyon hizmeti
SEO
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»