fbpx

Kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, bir firmanın ya da şirketin bir çeşit kendini tanıtırken kullandığı etkili bir formudur. Kurumsal bir firmanın müşterileri ile öncelikle görsel anlamda iletişim kurabilmesi adına geliştirilen çalışmalar bütünüdür. Burada amaç aslında kurumsal bir imaj yaratmaktır. Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı sahibi olan firmalar insanların hem güvenini kazanmanızda yardımcı olur. Hedef kitlenin markaya yönelik kullanıcı davranışlarını belirlemede önemli rol oynar.

Kurumsal kimlik ve kurumsal kimlik çalışması

Kurumsal kimlik sahibi olan tüm firmalar kendilerini hedefleri doğrultusunda tamamlayabilecek kurumsal kimlik tasarımcılarına ihtiyaç duymaktadır. Zira kurumsal kimlik çalışması uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır. Marka alanından uzak tasarlanmış, üzerinde düşünülmemiş, ihtiyaçlara cevap veremeyen bir kurumsal kimlik ne yazık ki işlevsellikten uzak kalacaktır.

Kurumsal kimlik tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, tamamen dış görünüş yani bir çeşit marka görüntünüzü ifade eder. Kurumsal performansınızın pozitif yönde olması için kurumsal kimlik tasarımı bir markalama veya pazarlama stratejisidir diyebiliriz. Dolayısıyla her anlamda iyi hazırlanmış bir kurumsal kimlik müşterilerinizin firmanızla duygusal bir bağ kurmasında etkilidir. Tüm bunlar çerçevesinde kaliteli kurumsal kimlik tasarımı hem sizleri geniş müşteri kitlesine kavuşturur hem de müşteri olarak nitelendirilen kitle de gönül rahatlığı ile bir tercih yapmış olur ki bu da karşılıklı güven ortamını yaratacağından uzun vadeli ilerlemeleri de beraberinde getirecektir.

Kurumsal kimlik tasarımında dikkat edilmesi gereken hususlar oldukça önemlidir. Bu detaylar hakkında kısaca bahsedecek olursak; logo tasarımı, yazı fontları, marka sloganı, görseller, tüm bu faktörler arasındaki uyumun yakalanması önemli bir noktadır. Kurumsal kimlik tasarımındaki ögeler ise şu şekilde düşünülebilir; fatura, antetli kâğıt, zarf dosya, ambalaj, koli, CD, DVD ve çeşitli promosyon ürünleridir.

Kurumsal kimlik içeriği nasıl olmalı?

Kurumsal kimlik şirketinizin ya da kurumunuzun çatısını oluşturur. Bu çatı altında pek çok ürün tasarımı hazırlanır. Örneğin; dosya, antetli kağıt, zart, kartvizit, bloknot vb. sıralayabiliriz. Başarılı bir kurumsal kimlik çalışmasında öncelikle hangi ürünlerin tasarımının yapılacağına karar verilir. Bu karar verme aşaması belirli bir plan dahilinde gerçekleştirilir. Çalışma planımızı hazırlarken logo, font, renk, görsel kullanımının uyumlu ve belirli bir çerçevede kalmasına dikkat edilir. Burada dikkate alınan bu uyumluluk belirli standartlara uygun olarak dizayn edilir.

Çalışma aşamalarının en önemli basamaklarından biri de slogan belirlemedir. Markanıza uygun bir slogan en az logonuz kadar etkili ve akılda kalıcı olmalı. Ayrıca seçeceğiniz slogan sizleri birkaç kelime ile özetleyebilmelidir. Ne kadar etkili bir slogan ve logo seçerseniz müşterilerinize o kadar hitap etmeyi başarmış olursunuz. Sizler de kurumsal bir kimlik edinmeye karar verdiyseniz, bu alanda kendinizi ispatlamak istiyorsanız kurumsal kimlik çalışmalarınızı oluşturmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal kimliğin içeriğinde neler olmalıdır?

Kurumunuzun ya da şirketinizin görünen yüzü olarak baza alınıp tasarlanan kurumsal kimlik sadece logo dan ibaret değildir. Logo elbette önemlidir ancak belli başlı bazı ürün ve tasarımlarla desteklenmelidir. Kurumsal kimlik oluştururken değerlendirilmesi gereken diğer faktörleri sıralayacak olursak;

 • Amblem
 • Atetli kağıt
 • Kartvizit
 • Zarf
 • Dosya
 • Bloknot
 • Fatura, makbuz, irsaliye vb.
 • Dijital platformlar için hazırlanmış malzemeler
 • Broşür
 • Talepler çerçevesinde araç veya bina giydirme vb

Profesyonel bir kurumsal kimlikten beklentiler nelerdir?

 

Profesyonel bir kurumsal bir kimlik sayesinde başarınıza başarı katmanıza, müşteri kitlenizi genişletmenize ve işletmenizi daha geniş kitlelere ulaştırabilmenize ve aradan geçecek zamana karşı unutulmaya direnç göstermenize yardımcı olacak önemli bir faktördür. Kurumların ya da şirketlerin profesyonel bir kurumsal kimlikten beklentileri;

 • Profesyonel bir kurumsal kimlik öncelikle kullanıcılarına eşsizlik, biriciklik özelliği kazandırır.
 • Markalaşmanıza ve kullanıcılarınızın hafızasında yer edinmenizi sağlar.
 • İşletmenizin vizyonunu misyonunu kullanıcı kitlenizle paylaşmanıza önemli katkıları olur.
 • Müşterilerinize daha rahat ulaşabilmenizi sağlar.
 • Müşterilerinizin tercihleri arasında sık sık yer alabilmenizi sağlar.
 • Geleceğe dair yatırımlar yapmanız konusunda sizleri destekler.

Kurumsal Logo Tasarımı nedir ve neden önemlidir?

 

Logo tasarım ajansları, firmanıza ait özgün, yaratıcı, eşsiz logolar tasarlayarak sizleri mümkün olduğunca en dikkat çekici hale getirmeyi amaçlar ve buna göre çalışmalarını gerçekleştirir. Web sitenizde, e mailinizde matbaa ve serigrafi ürünlerinizde kullanabileceğiniz logo tasarımları adeta firmanıza ait imzadır. Kurumunuza ya da işletmenize özgü oluşturulur ve müşterilerin sizleri sadece logonuzdan dahi tanıyabilmelerini sağlar.

Kullanmış olduğunuz firmanıza ait logo ne kadar kalıcı olursa o kadar size gelecek vaad eder. Aradan yıllar geçse de sizler bir reklam ya da yeni bir ürün tanıtımı yaparken sizlere aşinalık kazanan kullanıcı kitleniz güvenle sizleri tercih etmeye devam edecektir.

Logo Tasarım Fiyatları

 

Logo tasarım fiyatları logo hazırlanırken baza alınan belli başlı faktörler çerçevesinde değişiklik gösterir. Bu konuda belli başlı logo tasarım ajansları fiyatlarını belli başlı kriterlere göre belirlemektedir. Bu kriterler; üretilecek içerik sayısı, düzeyi, başlı başına logo tasarımı vb.

Bizler de büyük emeklerle, itina ile hazırlanan logo çalışmalarımız hem sizi tatmin etmek hem de müşterilerinizin dikkatlerini üzerine çekebilmesi için elimizden gelen desteği sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Kurumsal logo tasarım fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal logo tasarımı

Kurumsal kimlik firmaları

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları

Kurumsal kimlik hizmetleri

Kurumsal kimlik hizmetleri çerçevesinde alacağınız hizmet sayesinde firmanızı, logonuzu güçlü, yaratıcı ve özgün bir şekilde insanlara tanıtabilirsiniz. Bu sayede rekabet ortamında rakiplerinizden çok daha ileri konumda yerinizi alabilir, saygınlık kazanabilirsiniz. Trendlere uygun oluşturulan tasarım fikirleriyle dolu kurumsal kimlik hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

PROFESYONEL KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Leave this field blank

Kurumsal kimlik ajansları, kurumsal kimlik firmaları

Kurumsal kimlik ajansları ve kurumsal kimlik firmaları müşterilerinin hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürüyebilmeleri için kurumsal kimlik çerçevesinde gerekli itina ve özeni göstermek suretiyle çalışmalar yapar. Kurumsal kimlik ajansları firmanızı ya da şirketinizi en etkili şekilde tanıtabilme olanaklarını sizlere sunar. Bu sayede hem kısa sürede markalaşmanızı hem de hedef müşteri kitlesini yakalayabilmenize yardımcı olur. Kurumsal kimlik çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarım fiyatları nasıl belirlenir?

Kurumsal kimlik tasarım fiyatları, kurumsal kimlik oluşturma aşamasında müşterilerimizin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Kurumsal kimlik bir firmanın vizyonunu, misyonunu gösteren, kurumu özetleyen adeta kurumun imzası niteliğinde olan özgün logo ile mühürlenmiş ürünleri içerisinde barındırır. Dolayısıyla sizi sizden daha iyi nokta atışlarla özetlemesi konusunda yapılan çalışmalarımız sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Kurumsal kimlik tasarımı aşamalarında sizlerin de fikirlerini alıp kendi tecrübelerimizle harmanlayıp adeta rakipleriniz arasında sivrilmenize katkı sağlayabilmek adına işimizin başına geçiyoruz. Kurumsal kimlik tasarım fiyatlarımızı müşterilerimiz ile uzlaşımcı bir şekilde oluşturuyoruz. Kurumsal kimlik fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Blogda Öne Çıkan Makaleler