Başlangıç için ilk durak

Marka Oluşturmak

Marka oluşturma bir firmanın kuruluş noktasından itibaren izlediği yol haritasının ilk noktalarından biridir. Tüketiciye sunulan tüm hizmet veya ürünlerin pozitif bir yükseliş trendine sahip olmasının altında marka oluşturma, marka yaratma stratejileri yatar.

markanın güçlü bir imajı ve karakteri olması gerekir

Marka oluşturmak / yaratmak

Marka oluşturma bir firmanın kuruluş noktasından itibaren izlediği yol haritasının ilk noktalarından biridir. Tüketiciye sunulan tüm hizmet veya ürünlerin pozitif bir yükseliş trendine sahip olmasının altında marka oluşturma, marka yaratma stratejileri yatar. Bu sebeple marka oluşturma yöntemleri pazarlama çalışmalarının ilk kalemleri arasında yer alır.

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel taşları yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek için yeterli değildir. Markanın veya hizmetin kendine ait güçlü bir imajı ve karakteri olması gerekir. Böylelikle tüketici bu ürün veya marka ile karşılaştığında onu kafasında iyi bir yere koyabilir pozitif bir değerlendirme yapabilir. Bir marka yaratırken göz ardı edilememesi gereken ilk kurallardan bir tanesi tüketicinin düşünceleridir. Müşteri, hedef kitle, tüketici nasıl tanımlanırsa tanımlansın oluşturulan marka hakkındaki düşüncesi markayı tanımlayan en büyük öğedir.

Marka bilinci oluşturma, insanların şirketiniz hakkında ne düşünmelerini istediğinizi, insanların şirketiniz hakkında gerçekte düşündükleri ile hizalama sanatıdır. Ve tam tersidir. – Jay Baer

Marka oluşturma sürecinde atılacak en doğru adım marka sürecinin planlanması ve yine bu planlar dahilinde doğru stratejilerin üretilmesidir. Marka planlama stratejilerinin genel amacı markanın veya hizmetin tüketiciye doğru şekilde aktarılması ve tüketiciyi hizmet hakkında bilgilendirmektir. Konunun merkezine müşteri alınarak marka veya ürün hakkında bilinmesi gerekenler müşteriye aktarılmalıdır. Devam eden bu süreç marka bilinirliği ve marka konumlandırması çalışmaların da planlamaya dahil eder.

Marka oluşturmak kısaca şu başlıkları içerir:

 • Kurumsal kimlik
 • Şirket kültürü
 • Şirket personeli
 • İletişim
 • İtibar
 • Ürün ve hizmet
 • Sosyal sorumluluk

Başarılı bir markanın avantajları şu şekildedir:

 • Daha fazla dönüşüm ve satış
 • Müşterileri edinmek ve elde tutabilmek
 • İş değerini artırmak
 • Hızlı ve olumlu tanınma sağlamak
 • Güvenilir ve duygusal iletişimi artırmak
 • Marka ve sektör genişlemesi için imkan yaratmak
 • Pazarlama ve reklam kampanyalarını desteklemek

Tüm marka oluşturma ve marka konumlandırma hizmetlerimiz için alanında uzman ekibimizden şimdi destek talebinde bulunabilirsiniz. Doğru bir başlangıç sizi hedefinize götürecek en hızlı yoldur.

Web Tasarım
faik şener

Kaliteli bir web sitesi nasıl olmalıdır?

Göz ardı edilmemesi gereken en büyük detay artık herkes internet kullanıyor ve herhangi bir şeye ihtiyaç duydukları anda ilk baktıkları yer genelde Google! Bu nedenle kişisel veya kurumsal fark etmeksizin

şimdi oku»
Grafik Tasarım
faik şener

Marka Oluşturmak / Yaratmak

Sektör standardı içerisinde başarılı bir şirkete dönüşebilmenin temel yöntemi profesyonel bir marka oluşturmaktan geçer. Ne kadar kaliteli olsa da sadece ürünü veya hizmeti piyasa sürmek sabit bir müşteri portföyü edinebilmek

şimdi oku»
Web optimizasyon
faik şener

Web Vitals (web optimizasyon) Nedir?

Optimize edilmemiş bir web sitesi Google sıralamasında “kullanıcı deneyimi düşük” olduğu için, rakiplerinize kıyasla Google tarafından daha alt sayfalarda gösterilir. Düşük kullanıcı deneyimine sahip ve optimize edilmemiş bir web sitesi Google ads reklamlarında yine rakiplerinize kıyasla daha fazla maliyete sebep olur.

şimdi oku»