fbpx

Ambalaj Tasarımı

Ambalaj tasarımı, firmalara ve tüketici kitleye dönük olarak bir ürünün dış yüzeyinin tasarlanmasıdır. Ambalaj tasarımı ürünün cazibesini arttıran, müşteri kitlesini genişleten önemli bir faktördür. Bir ürün ambalaj tasarımı ya da gıda ambalaj tasarımı ne kadar yaratıcı, özgün ve ürünle uyumlu ise o oranda tüketicilerin dikkatini çeker. Bir ambalajın önemi göz ardı edilemeyecek kadar fazladır.

Ambalaj tasarımı nedir? Başarılı ambalaj tasarımı nasıl yapılır?

Pazarlama alanında bu kadar önemli bir faktör olan  ambalaj tasarımı sanıldığı kadar basit bir işlem değildir.  Hedefimiz bir ambalaj tasarımından önce başarılı bir ambalaj tasarımı yaratabilmektir. Zira ürünlerinizin bir anlamda reklamını başarılı bir ambalaj tasarımı sayesinde geniş kitlelere sunarak gerçekleştirebilirsiniz. Başarılı bir ambalaj tasarımı için uzun ve sıkı bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Başarılı bir ambalaj tasarımı; renkler, fontlar ve fontların büyüklükleri, fotoğraflar, resimler, logonuz vs. ve bunlar arasındaki ahengi içerisinde barındırır. Eğer elde ettiğimiz ambalaj sayesinde müşteri kitleniz arttıysa, beklenen sayıda ya da daha fazla sayıda ürün satışı sağlayabiliyorsanız, müşterileriniz ürününüzü kalabalık reyonlarda bulabiliyorsa işte o zaman gerçek başarıyı elde etmişiz demektir. Bu başarıyı elde edebilmeniz için de bizler ambalaj tasarımı konusundaki tecrübelerimiz ile her daim yanınızda olmaya hazırız. Sizlerin de ürünlerinizi piyasaya sürecek, ürününüze benzersizlik katacak görenleri cezbedecek bir ambalaj tasarımına ihtiyacınız varsa bizimle iletişe geçmeyi ertelemeyin.

Ambalaj tasarımları hazırlama süreci

Ambalaj tasarımları, ürünlerinizin reklamı açısından önemsenmesi gereken bir faktördür. Öncelikle ambalaj tasarımı yapılacak ürünün tanınması ve incelenen ürüne uygun sağlam, özgün, yaratıcı, etkileyici bir tasarımın hazırlanması oldukça emek ve sabır isteyen bir süreçtir. Bu süreçten sonra asıl ambalaj tasarım aşamasına geçilir.

Bir ambalaj tasarımlarında marka, görseller, metin, fotoğraflar, resimler semboller ve renkler kullanılır. Bir ambalaj tasarımını sizin yerinize müşteri ile iletişime geçecek olan araç olarak değerlendirirsek az önce sıralamış olduğumuz faktörlerin uyumu, özgünlüğü, yaratıcılığı oldukça önemlidir. Ambalaj tasarımlarının başarıyı yakalayabilmesi için tüketici psikolojisi hakkında da bilgi sahibi olunması gerekir. Tüketicilerin ürüne bakış açıları, beklentileri, düşünceleri de ambalaj tasarımına yansıtılır.

Ürün ambalaj tasarımı

Gıda ambalaj tasarımı

Ambalaj tasarım fiyatları

Ürün ambalaj tasarım aşamaları

Ürün ambalaj tasarımları oldukça sıkı bir çalışma çerçevesinde gerçekleştirilir. Bir ürün ambalaj tasarımı ya da bir gıda ambalaj tasarımını hazırlık aşaması ile başlatıyoruz. Burada ambalaj tasarımı yapılacak olan ürün ya da gıda detaylı bir şekilde tanınır. Burada amaç ürüne uygun ambalaj malzemesi seçmeye çalışmaktır. Dolayısıyla nasıl bir ürüne tasarım hazırlayacağımız konusunda önceden fikir sahibi oluruz.

Daha sonra ürünün pazarlanacağı kitleye yönelik analizler yaparız. Ambalajını yapacağımız ürünün ya da gıdanın hitap ettiği kitle çocuklar, yaşlılar, kadınlar, erkekler, ya da meslek olabilir. Bu faktörler sayesinde kullanacağımız yazı karakteri, renkler, tasarlanacak olan logo hakkında bize ön bilgi sunar. Hedef kitlenin ürünleri nereden aldığının analiz edilmesi de yine etkileyici ambalaj tasarımı yaratmamız konusunda bizlere fikir verir.

 Tüm bu hazırlık aşamalarını adım adım tamamlayıp ambalaj tasarımına başlıyoruz, hedefinizi hedefimiz yapıp rakipleriniz arasında sizleri ön plana çıkarmayı gaye ediniyoruz.

PROFESYONEL AMBALAJ TASARIM HİZMETİ

Leave this field blank

Gıda ambalaj tasarım aşamaları

Gıda ambalaj tasarım aşamalarımız, ürün ambalaj tasarım aşamaları ile benzerlik gösterse de burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Örneğin ürettiğiniz ürün çocuklara hitap eden gıda türleri olabilir. Bu noktada hazırlayacağımız ambalaj tasarımın çocuk psikolojisine, ilgi ve dikkatlerine dönük olmasının yanı sıra gıdanın bozulmaması için uygun malzemeden üretilmiş bir paket üzerine aktaracağımızı göz önünde bulunduruyoruz. Başka bir önek verecek olursak; eğer ürününüz unlu mamullerden oluşuyorsa ürününüzün ambalaj malzemesi yine burada göz ardı edilmemesi gereken bir noktadır. Ayrıca gıdalarınızın üretim ve son tüketim tarihlerinin ambalajın hangi kısmında bulunması gerektiğine dair ince nüanslara da dikkat ediyoruz. Gıdalarınızın içeriğini müşterilerinizin güvenini kazanabilmeniz adına ambalajlarınızın üzerine uygun yazı karakterleri ve uygun büyüklükte fontlar ile ekliyoruz. Burada gıdanıza uygun ambalaj rengine dahi gerekli çerçevelerden değerlendirme yaparak belirliyor mükemmel gıda ambalaj tasarımında bulunması gerekenler konusunda sorulabilecek tüm sorulara cevap bulup beklentilerinize tam anlamıyla cevap vermeye gayret ediyoruz.

İster gıda ambalaj tasarımı olsun ister ürün ambalaj tasarımı olsun en genel anlamda dikkatli ve titiz çalışmalarımızı şu şekilde gerçekleştiriyoruz;

Ürünü tanıma ve ön bilgi toplama

Araştırma ve analiz aşaması başarılı ve harika bir ambalaj tasarımının ilk basamağıdır. Burada amaç ambalajı yapılacak ürünün ya da gıdayı tanıyoruz. İlgili ürününüzün ya da gıdanızın ne gibi özelliklere sahip olduğu nasıl bir ambalaj tasarlayacağımız konusunda bizlere yol gösterir. Ürün ebat, dayanıklılık, içerik bakımından analiz edilir.

Ürünü tanıtacağımız hedef kitlenin analizinin yapılması

Ambalajını hazırlayacağımız ürünün hedef kitlesini araştırıp analiz etmeye çalışır. Şöyle ki her ürün her kitlenin aynı oranda dikkatini, ilgisini çekmeyebilir. Örneğin tasarımını yapacağımız ürün kadınlara mı erkeklere mi, gençlere mi, çocuklara mı yoksa daha ileriki yaşlardaki bireylere göre mi olduğu üzerine yoğunlaşırız. Burada elde edeceğimiz veriler aslında ambalaj tasarımının rengi, font büyüklükleri hatta kullanılacak olan fotoğraf ya da resimlere kadar bize yol gösterici olacaktır.

Ürünün pazarlanma alanı araştırması

Ambalajını tasarlayacağımız ürünü firmaların nerede satışa sunacağı bizim için önemlidir. E ticaret sitelerinde satışa sunulan bir ürünün tasarımı ile reel ortamda raflarda satışa sunulan bir ürünün ambalaj tasarımında farklılıklar gözetiriz. Kargo ile tüketiciye ulaştırılacak bir ürünün dayanıklılığı ya da raflarda fazla sayıda ürünler arasında cazibesi olan bir ambalajın albenisi bu detaylar sayesinde tasarımlarımıza yön veririz.

Tasarım aşamasına geçiş

Ambalajını tasarlamaya başlayacağımız ürünün ya da gıdanın tüm araştırma, analiz ve değerlendirmeleri sonucunda asıl iş olan tasarım aşamasına geçilir. Burada amacımız öncelikle edindiğimiz bilgiler çerçevesinde eşsiz, cazibeli, özgün, yaratıcı tasarımlar ortaya çıkararak siz değerli ürün sahiplerini tatmin etmektir. Hazırlayacağımız birkaç numune çerçevesinde sizlere tercih hakkı sunup fikirlerinizi de alarak ambalaj tasarımınızı geliştirip tam da aklınızdaki tasarımı yakamaya çalışıyoruz. Sizleri memnun eden bir ambalaj tasarımının müşterilerinizi de memnun edecektir.

Bu detaylı çalışmalarımız sayesinde üretiminize destek olup sizleri pazarlama alanında tanıtmaktan mutluluk duyuyor bu konuda yapmış olduğumuz geçmiş çalışmalarımızın meyvelerini toplamanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

Sizlerin de pazarlamak ya da tanıtmak istediğiniz ürünleriniz, gıdalarınız varsa ya da kullandığınız ambalaj tasarımından memnun kalmayıp değiştirmek istiyorsanız biz sizlere yardımcı olmaya hazırız. Ambalaj tasarımı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaratıcı ambalaj tasarımında nelere dikkat edilmeli?

Yaratıcı ambalaj tasımı tüm üretici firmaların hayali olduğu kadar grafikerlerin de hedefleridir. Ürünlerin tanıtımının belki de en güçlü reklam aracı olarak kullanılan ambalajlar yaratıcı tasarımları sayesinde hedef kitleye ulaşabilir. Yaratıcı ürün ambalajları öyle ki ürünle bütünleşmeli ve müşterileriniz ambalajı gördüklerinde doğrudan ürünü hatırlayabilmelidir. Dolayısıyla ambalaj tasarımındaki yaratıcılık; renk, logo, fotoğraf, metinler çerçevesinde oluşturulur. Yaratıcılık öncelikle ürünün hedef kitlesinin psikolojisine yönelik olduğunda istenilen başarı sağlanır. Yani çok sade ama şık bir tasarım müşterilerinizi daha memnun edebilir. İşte bu yüzden hedef kitlenin beğenileri, beklentileri yaratıcı ambalaj tasarımında dikkate alınmalıdır. Unutmayınız ki ürün ambalaj tasarımları sonuç olarak müşterilerin dikkatini çekebildikleri oranda yaratıcılığı yakalamış demektir. Dolayısıyla bizler bu faktörler çerçevesinde sizlere en yaratıcı ürün ambalajını tasarlamaya çalışıyoruz.  

Kurumsal ambalaj tasarımı nedir?

Kurumsal ambalaj tasarımları kurumunuzun içerisinde tanıtılmayı bekleyen ürünlerinizin ya da gıdalarınızın birbirleri ile uyumlu bir halde tasarlanmış ambalajlar giydirilerek tanıtıma, satışa sunulmasıdır. Çeşitli ürünlerin ahenk içerisinde mağazalarda ya da web sitesinde tanıtmak ve satışa sunmak isterseniz kurumsal ambalaj tasarım çalışmalarımız sizin için kurtarıcı olacaktır. Müşterileriniz bir ürüne ihtiyaç duyduğunda direkt akla gelen isimlerden biri olabilirsiniz. Tüketici psikolojisinden hareketle hafızalarda yer edecek ambalaj tasarımları satışlarınızı arttıracak ve en önemlisi de uzun vadede tüketici güvenini kazanabileceksiniz. Bu başarıyı elde edebilmeniz için kurumsal ambalaj tasarımlarıyla yanınızda yer alabilir, ürünlerinizi birlikte geniş kitlelerle buluşturabiliriz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başarılı bir ambalaj tasarımının avantajları

Başarılı bir ambalaj tasarımı tüm firmaların ve marka sahiplerinin elde etmek istediği şeydir. Çünkü reklam sektöründe önemli bir yere sahip olan ürün ambalajları ya da gıda ambalajları sizin sesiniz olup ürünlerinizi sizin adınıza tüketiciye tanıtıp beğendirmeye çalışan araçlardır. Bu hedefleri gerçekleştirebilmek için başarılı bir ambalaj tasarımının siz üreticilere ve tüketicilere sağlayacağı diğer avantajları sıralayacak olursak;

  • Hedef kitleyi etkiler ve kendisi hakkında merak uyandırır
  • Başarılı bir ambalaj tasarımı müşterinin ilgisini çeker
  • Ambalaj üzerindeki kısa ve net bilgiler sayesinde müşterileriniz ürününüzü tanıma fırsatı bulur
  • Müşterilerin ürününüzü satın alma güdüsünü güçlendirir
  • Başarılı bir ambalaj tasarımı müşterileri memnun ediyorsa ürün ambalajı ile bütünleştirilip hafızalara kazınır. Aradan yıllar geçse de müşterileriniz çeşit çeşit ürünlerin dizildiği raflarda ambalaj renginden, yazısından, logosundan ya da fotoğrafından ürününüzü tanıyacaktır. Ya da tam tersi ambalajı açılmış çıplak haldeki ürününüzü gördüğünde ambalajınızı, logonuzu hatırlayacaktır.
  • Başarılı bir ambalaj tasarımı ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla kaliteli bir ürüne sağlam, etkileyici bir ambalaj tasarlamak ürününüzün hakkıdır. Örneğin cep telefonu almak isteyen bir müşteri kalitenizden dolayı sizi tercih ediyorsa bunda sizin üretim için yaptığınız titiz çalışmanın yanı sıra cep telefonunuzu tanıtan ambalajınızın da etkisi vardır.
  • İlk defa müşteri karşısına çıkan bir ürününüzü başarılı bir ambalaj sayesinde geniş bir kitleye tanıtabilirsiniz.
  • Özgün bir ambalaj tasımı sayesinde yıllarca kullanabileceğiniz marka imzanızı oluşturmuş olursunuz.

Tüm bu saymış olduğumuz hedefler çerçevesinde itina ile çalışıyor, sadece tasarımı yapıp sizinle yollarımızı ayırmıyoruz. Ambalaj tasarım aşamasına geçmeden önce çeşitli alan araştırmalarımız ve analizlerimiz sayesinde size uygun ambalaj tasarım örnekleri hazırlıyor ve sizlere seçme şansı veriyoruz. Sizlerin de varsa önerilerinizi alıp ambalaj tasarımınızı tekrar revize edip kullanıma hazır hale getiriyoruz. Ambalajları ürünlerinize giydirdikten sonra da takibinizi yapıp her türlü desteği sunuyoruz. Sizler de üretici olarak ürününüz ya da gıdalarınız için eşsiz ve etkileyici bir ambalaj tasarımı hazırlatmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ambalaj tasarım fiyatlarımızı nasıl belirliyoruz?

Ambalaj tasarımı fiyatları ekonominiz açısından önemli bir konudur. Ürün ambalaj tasarımı ya da gıda ambalaj tasarımlarımız içerik ve detay açısından değerlendirerek sizlere güncel fiyat teklifleri sunuyoruz. Burada önemli olan husus şu ki; kaliteli bir ambalaj tasarımına yatıracağınız yatırımın çok daha fazlasını kazanabilme şansını elde etmiş olacaksınız. Amaçlarınız konusunda bizler de kalitemizden ve özgünlüğümüzden taviz vermeden sizi sizden daha fazla önemseyerek hedeflerinize ulaşabilmeniz adına sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu açıdan ambalaj tasarım fiyatlarımız konusunda sizleri memnun edecek tekliflerimizle bu konudaki desteğimizi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Özellikle ekonominin önem kazandığı şu günlerde hem sizleri düşünüyor hem de “iyi ki siz !“ diyebilmeniz adına ambalaj tasarım fiyatlarımızı en makul şekilde belirliyoruz.

 Günümüzde gerek dijital ortamda gerekse fiziki ortamda kullanabileceğiniz yalnızca size ait olacak olan ambalaj tasarımlarımız ve ambalaj tasarım fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.